Ingyenes szállítás 19000 Ft felett csomagautomatákba ill. csomagpontra 25 kg-ig

Egy ekcémás naplója 5. rész

Egy ekcémás naplója 5. rész

Egy ekcémás blogja 5. rész

Ma egy magyar gyártó mosógéljéről írom le a tapasztalataim, amikor használtam őket. A Mosómami féle EcoNut mosódió kivonat tartalmazó természetes alapanyagokból készült mosógélje.

2021.04.18 18:50 Gábor

Az EcoNut mosódió kivonatot, kókuszból kivont felületaktív anyagokat és cukortenzidet, plusz természetes levendula illóolajat artalmaz. A mosódió Indiából származik.

 

Idézet a mosódió leírásából: A mosódiófa, vagy szappanfa /Sapindus mukorossi/ szubtrópusi növény, Délkelet-Ázsiában terem. A fa 2,5-3 centiméter átmérőjű diótermését, a mosódiót Nepál, Pakisztán, India és Indonézia területén évszázadok óta használják mosásra. A mosódiófa termését az érést követően összegyűjtik, kiszárítják és kimagozzák. A mosódió egy felületaktív anyagot, „saponin”-t tartalmaz, amely 13-14%-os koncentrációban található meg a dió héjában, amely meleg vízzel érintkezve kissé habzani kezd, ezáltal a szappanhoz hasonlóan jelentős mosóerővel bír. Kiválóan oldja a hétköznapi szennyeződéseket, jó zsíroldó hatásfokkal rendelkezik, emellett a kellemetlen szagokat is megszünteti. Ezen kívül nem roncsolja a textíliák anyagát.

Népszerűsége töretlen és nem véletlen, hogy évek óta a legnépszerűbb alternatív mosószer.

A mosódió egyik legnagyobb előnye, hogy teljes mértékben környezetbarát megoldás, hiszen a többi mosószerrel ellentétben nem tartalmaz foszfátokat, mely az arra érzékenyeknél bőrirritációt okozhatnak. 100%-osan anti-allergén hatású, ezért a mosódió használata különösen jó választás az akut bőrproblémáktól (ekcéma, száraz bőr, pikkelysömör) szenvedők számára. Az indiai Ajurvédikus gyógyászatban a mosódiót tradicionálisan a különféle bőrelváltozások, ekcéma és pikkelysömör kezelésére alkalmazzák. Mogyoróallergiával küszködők is biztonsággal használhatják.

Ami a leírásban van azt tanúsítani tudom. Sajnos sok gyártó, aki mosódió kivonatot tartalmazó mosószert gyárt olyan tartósítószereket használ, ami olcsó, ezért bőrbetegségekben szenvedőknek nem igazán jók.

Mivel az EcoNut folyékony mosódiót tartalmaz nem kell tartani a barnás foltoktól, amit a szilárd mosódió alkalmazásakor tapasztalható volt. A Mosómami kozmetikai tartósítószereket használ, ami nem allergizáló. A mosó hatása eléggé jó csak vigyázni kell arra, hogy megfelelő legyen az adagolás. A ruhák mennyiségétől is függ a mosógél adagolása is : vegyük az átlagos adagot a 40 mililitert az 4-5 kiló ruhához javallott. Ha kevesebb ruhaneműt teszünk bele, akkor kevesebb mosószer kell, ellenkező esetben képes túlságosan felhabosodni és a mosógép orrán-száján ömölhet a hab. Erre érdemes figyelni. 

De még a ruhák anyaga is befolyásolhatja a habzást, ha pl: vattelines béléssel rendelkezik vagy lazább szerkezetű az anyag, ez esetben is fennáll a túlzott mértékű habképződés. A fehér ruhaneműkhöz használjunk kevesebb mosógélt és adjunk hozzá aktív oxigénes természetes fehérítőt. A perkarbonát a káros hypo vagy hypochlorite tartalmú szerek természetes alternatívája. Az EcoNuthoz nem muszáj az öblítő, ha megfelelően adagolva használjuk, de ez egyéntől függ.

A gyártó kétféle illattal gyártja a mosógélt a Levendula, és aki nem szereti a levendula illatát annak a Harmatcsepp.

A levendula természetesen finom levendula illatú (imádom a levendula illatát), a Harmatcsepp az olyan virágos citrus illathoz hasonló.

Zárásként az EcoNuttal maximálisan elégedett voltam amikor használtam, és amit leírtam az én tapasztalatom.

Ha esetleg vannak kérdéseitek forduljatok bizalommal hozzám. Üdvözlettel Gábor.